Co to jest Granola ?

Jeśli zastanawiałeś się co to jest granola - Mamy dla Ciebie odpowiedź

Co to jest granola ?

Granola, tak jak musli, powstała pod koniec XIX wieku. Kraj, w którym pierwszy raz została zarejestrowana jej nazwa oraz opis, to USA. Granola jest popularna na całym świecie ze względu na jej bogate wartości odżywcze oraz wyjątkowy smak.

 

Składniki Granoli to zazwyczaj płatki zbożowe, nasiona, orzechy oraz owoce. Granola może składać się z wszystkich surowców, które znajdują się w musli, po czym dodatkowo jest poddawana obróbce termicznej. Celem tego jest związanie wszystkich składników, uzyskanie chrupiącej struktury, wydobycie intensywnego smaku składników oraz zachowanie wyjątkowego smaku na długi czas. Jeśli zastanawiasz się w czym różni się granola od musli, to w przypadku granoli dodawany jest składnik łączący (np. syrop, miód, olej), który powoduje, że granola może być nie tylko chrupiąca, ale również w formie większych kawałków. 

 

Granola jest szczególnie polecana dla osób aktywnych – ze względu na większą zawartość węglowodanów w produkcie. Jest to większy zastrzyk energii! Zatem jeśli nie masz przy sobie podręcznej lodówki, a wybierasz się w podróż, to granola będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem na pełnowartościowy posiłek.

 

Inną ważną zaletą spożywania granoli to jej pozytywny wpływ na cholesterol oraz poziom cukru we w krwi – dzięki zawartości owoców, pełnych zbóż oraz ziaren. 

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany/na naszymi smakami granoli, które produkujemy na bazie ekologicznych składników, to zapraszamy do naszego sklepu online. Zobacz skład, wybierz swój ulubiony smak i ciesz się wyjątkowym produktem. Również w formie zestawów. Aby móc zachować walory zdrowotne, temperatura powinna być odpowiednio dobrana względem surowców. Poprzez swoją zwartą konsystencję, granola może być traktowana jako zdrowa przekąska lub w formie batonika.

 

Kiedy spożywamy naszą granolę w domu, to często wybieramy ją w połączeniu z jogurtem, miodem, owocami, a nawet jako dodatek do deserów. Zobacz w galerii obok jak możesz przygotować swój najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

Zostaw komentarz