English

Czym różni się granola od musli ?

Jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek czym różni się granola od musli, to nie musisz już dalej szukać odpowiedzi. Przedstawiamy dwie podstawowe różnice pomiędzy tymi dwoma produktami.

Musli zostało wymyślone przez szwajcarskiego lekarza w późnym XIX wieku. Zazwyczaj musli jest na bazie płatków owsianych, które powstają z oczyszczonego ziarna owsa. Ziarno to ulega obróbce termicznej (suszeniu), a następnie rozdrabnianiu i krojeniu – płatkowaniu. Po skomponowaniu z orzechami, bakaliami lub owocami otrzymujemy finalny produkt, który docelowo nie jest poddawany obróbce termicznej. Podsumowując: musli to mieszanina różnych składników bez dodatkowej obróbki cieplnej.

W czym różni się granola od musli - Pure&Sweet
W czym różni się granola od musli ?

Granola, tak jak musli, powstała pod koniec XIX wieku. Kraj, w którym pierwszy raz została zarejestrowana jej nazwa oraz opis, to USA. Granola może składać się z wszystkich surowców, które znajdują się w musli, po czym dodatkowo jest poddawana obróbce termicznej. Celem jest związanie wszystkich składników, uzyskanie chrupiącej struktury, wydobycie intensywnego smaku składników oraz zachowanie wyjątkowego smaku na długi czas.

Kolejną istotną różnicą, w czym różni się granola od musli, to w przypadku granoli dodawany jest składnik łączący (np. syrop, miód, olej), który powoduje, że granola może być nie tylko chrupiąca, ale również w formie większych kawałków. Granola jest szczególnie polecana dla osób aktywnych – ze względu na większą zawartość węglowodanów w produkcie. Jest to większy zastrzyk energii!

Aby móc zachować walory zdrowotne, temperatura powinna być odpowiednio dobrana względem surowców. Poprzez swoją zwartą konsystencję, granola może być traktowana jako zdrowa przekąska lub w formie batonika.

Jeśli jesteś zainteresowany/na naszymi smakami granoli, które produkujemy na bazie ekologicznych składników, to zapraszamy do naszego sklepu online. Zobacz skład, wybierz swój ulubiony smak i ciesz się wyjątkowym produktem. Również w formie zestawów.

Zespół Pure&Sweet

Granola Pure&Sweet

Zostaw komentarz